Všechny tipy na výlety a podrobnější informace naleznete

V turistickém průvodci - Zadov

Lyžařský areál Zadov

Lyžařský areál Zadov
1,8 km
2 min
Lyžařům je k dispozici 8 sjezdovek, z nichž je polovina uměle zasněžována. Celková délka povrchu činí 4670 metrů. Vzhledem k nevelkým výškovým rozdílům je Zadov oblíben především pro rodinné a pohodové lyžování, nabízí 3 červené a 5 modrých tratí. Dopravu zajišťují 2 sedačkové lanové dráhy a 3 vleky o celkové přepravní kapacitě 4500 osob za hodinu.

Vyhlídka Zadov

Vyhlídková věž Zadov
2 km
2 min
Naprosto unikátní stavba rozhledny – bývalý skokanský můstek, který přestal sloužit svým účelům již v polovině 90. let, byl znovuotevřen v červnu 2015 po rekonstrukci jako rozhledna v bývalé nájezdové věži

Výhled na Šumavu a Pošumaví od Zadova na Z až JV. Nadmořská výška vyhlídkové plošiny 1109 m n. m., počet schodů 158, na JZ stěně věže je horolezecká stěna!

Obří hrad

Obří hrad
15 km
21 min
Obří hrad je pojmenování pro ruiny hradiště z doby halštatské u osady Popelná (část obce Nicov) na Šumavě. Lokalita přísluší do katastrálního území Studenec u Stach. Hradiště je od roku 1958 chráněno jako kulturní památka ČR

Muzeum Šumavy

Muzeum Šumavy
19 km
22 min
Stálá přírodovědná expozice prezentuje vedle exponátů z oborů zoologie, botaniky, geologie a ochrany přírody jednotlivá přírodní prostředí (biotopy) šumavské krajiny.

Hrad Kašperk

Podzim_na_Kasperku
22 km
29 min
Kašperk je hrad v Šumavském podhůří poblíž města Kašperské Hory v okrese Klatovy. Nachází se zhruba 2,5 km severovýchodně od Kašperských Hor v katastru jejich místní části Žlíbek. Je chráněn jako kulturní památka

Rozhledna Poledník

Rozhledna poledník
35 km
63 min
Rozhledna Poledník se nachází na stejnojmenné hoře na Šumavě, leží na katastrálním území Prášily. Vznikla z někdejší věže vojenského zařízení elektronické ostrahy státní hranice, která umožňovala sledovat rádiový provoz hluboko dovnitř území Spolkové republiky Německo.

Boubínský prales

boubinsky prales
30 km
35 min
Boubínský prales je národní přírodní rezervace (ev. č. 2424) 3,5 km severovýchodně od obce Zátoň v okrese Prachatice, která byla vyhlášena již v roce 1858. Jedná se tedy o třetí nejstarší českou přírodní rezervaci, a to o rozloze 666,41 ha.

Zámek Vimperk

Zámek Vimperk
15 km
17 min
Vimperk je raně gotický hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě v okrese Prachatice. Stojí na ostrožně nad ústím Křesanovského potoka do říčky Volyňky v nadmořské výšce 750 metrů.

Hraniční přechod Bučina

bucina
35 km
65 min
Repliku železné opony tvoří zrekonstruovaný hraniční zátaras a další prvky tzv. železné opony. Nachází se nedaleko turistického hraničního přechodu Bučina–Finsterau a je doplněna informační tabulí. Stojí zde od roku 2008.
 David Harnisch